Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Carter

Numer telefonu : 0086 15238391768

WhatsApp : +8615238391768

Free call

Jak fermentować nawóz organiczny krowiego łajna?

November 19, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Jak fermentować nawóz organiczny krowiego łajna?

Czy dowiesz się, jak fermentuje krowie?Wiele osób nie wie zbyt dobrze.Tutaj podzielę się z wami szczegółami i dokonam wspólnych postępów.Stosowanie separatora ciał stałych i cieczy krowiego odchodów do fermentacji odchodów krowich w celu produkcji nawozu organicznego ma zalety w postaci niskich kosztów, stabilnej jakości i dużej powierzchni sprzedaży na rynku.Jednak tradycyjna metoda roszenia pryzmy nie tylko charakteryzuje się małą szybkością fermentacji, ale również nie może całkowicie rozłożyć krowiego łajna.Po zaaplikowaniu na pola uprawne łatwo o „fermentację wtórną”, powodującą zjawisko spalania korzeni i sadzonek.Jak fermentować krowie łajno jest bardzo ważne.

najnowsze wiadomości o firmie Jak fermentować nawóz organiczny krowiego łajna?  0

Odchody krowie można podzielić na suche i świeże krowie.Porozmawiajmy o ich metodach fermentacji:

1. Suche krowie łajno: z powodu braku wody w suchym krowim łajnie nie można go sfermentować.Po dodaniu wystarczającej ilości wody należy ją ułożyć w stos, a następnie sfermentować, przykryć szczelną plastikową szmatką, aby fermentacja przebiegała szybciej.

2. Świeże krowie obornik: Jeśli świeży krowi nawóz jest myty wodą, musi być również ekstrudowany i odwadniany przez separator substancji stałych i płynnych nawozu krowiego podczas fermentacji.Zbyt dużo wody łatwo doprowadzić do hermetyczności, a mikroorganizmy nie mogą wywołać fermentacji.

najnowsze wiadomości o firmie Jak fermentować nawóz organiczny krowiego łajna?  1

Specyficzna metoda działania:

1. Przygotowanie i dodawanie bakterii: przygotować łajno krowie do fermentacji.

2. Układanie krowiego łajna: przygotowane krowie łajno układa się w stos podczas rozprowadzania bakterii.Wysokość i objętość sztaplowania nie może być ani za mała, ani za mała.Wymagania: wysokość sztaplowania 1,5-2m, szerokość 2m, długość nieograniczona

3. Dostosuj wilgotność.Zawartość wilgoci w sfermentowanym odchodach krowich powinna być kontrolowana na poziomie 40 ~ 65%.Ocena wilgotności: trzymaj mocno garść krowiego łajna, patrz na znak wodny, ale nie kapaj, dobrze jest rozsypać go na ziemi.Mniej wody, powolna fermentacja, więcej wody i słaba wentylacja doprowadzą również do nieprzyjemnego zapachu spowodowanego pracą „bakterii psujących”.Dlatego musimy uchwycić zawartość wody.

4. Temperatura rozruchu.Temperatura rozruchu powinna wynosić powyżej 15℃ (może działać przez cztery pory roku i sezon nie ma na nią wpływu. Lepiej fermentować w pomieszczeniu lub w szklarni zimą), a temperaturę fermentacji należy kontrolować poniżej 70-75 ℃.

5. Dobrze wymieszaj i wywietrz.Fermentacja krowiego łajna wymaga fermentacji tlenowej.Dlatego podczas pracy należy zwiększyć środki dopływu tlenu, aby dobrze wymieszać, często obracać i wietrzyć.W przeciwnym razie doprowadzi to do fermentacji beztlenowej i wytworzy zapach, wpływając na działanie nawozu.

6. Fermentacja jest zakończona.Ogólnie rzecz biorąc, po 48 godzinach gromadzenia łajna krowiego temperatura wzrasta do 50 ~ 60 ℃ i może osiągnąć ponad 65 ℃ trzeciego dnia.W tej wysokiej temperaturze musi być raz przewrócony.Generalnie w procesie fermentacji wystąpią dwie wysokie temperatury powyżej 65 ℃.Fermentację można zakończyć przez dwukrotne odwrócenie, a fermentację można zakończyć w ciągu normalnego tygodnia.Materiał jest ciemnobrązowy, a temperatura zaczyna spadać do normalnej temperatury, co wskazuje na zakończenie fermentacji.

najnowsze wiadomości o firmie Jak fermentować nawóz organiczny krowiego łajna?  2

Sprawy wymagające uwagi:

1. Krowie obornik musi być sfermentowany i rozłożony, zanim będzie mógł być użyty w uprawach.W przeciwnym razie niektóre chorobotwórcze drobnoustroje w krowim odchodach spalą korzenie roślin.Zarówno suszenie, jak i suszenie na powietrzu są w porządku, ale po suszeniu na powietrzu traci się część żywienia krowiego nawozu.Nawóz krowi można suszyć w suszarce, aby osiągnąć cel suszenia i dezodoryzacji.Może również zmniejszyć intensywność pracy i tak dalej.

2. Wilgotność po suszeniu powinna być kontrolowana na poziomie około 25% zimą i około 15% latem, aby nie dopuścić do zakończenia kolejnych procesów.Niektóre suszarnie nie mogą kontrolować zawartości wilgoci w wysuszonym krowim odchodach, co powoduje ciągłą fermentację granulowanego organicznego nawozu krowiego po jego umieszczeniu.

3. Latem i jesienią zdejmij folię do wentylacji raz (1 ~ 2 godziny) rano i wieczorem.Przy słonecznej pogodzie folię zdjąć wieczorem poprzedniego dnia i przykryć rano następnego dnia.Po 4 ~ 6 dniach roszenia hałdy temperatura hałdy może wzrosnąć do 60 ~ 70 ℃.Po 10 dniach roszenia pryzmy można ją raz obrócić.Po 20 dniach roszenia pryzmy można go dokładnie ugotować, poprawić zawartość nawozu i wyeliminować szkodniki.

4. Do selekcji bakterii fermentacyjnych należy wybrać tę o wysokiej aktywności bakteryjnej, najlepiej tę z bakteriami pierwotnymi.W ten sposób fermentacja jest stabilna i niełatwo zawieść.Posiadamy wysokiej jakości bakterie fermentacyjne.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość

sales@tcfertilizermachine.com
+8615238391768
0086 15238391768